Hakkımızda

KONTROL SİSTEMLERİ ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., 1987 yılından bu yana endüstriyel proses ölçüm, kontrol ve otomasyon alanında ağırlıklı olarak mühendislik, müteahhitlik ve distribütörlük firması olarak faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz, ürünleri proses ve makine otomasyonu ihtiyaçlarınız için kanıtlanmış çözümler oluşturmamıza yardımcı olan, aşağıda listelenen bir dizi küresel üretici şirketin tek yetkili distribütörüdür.

Endüstriyel Otomasyon Derneği’nin (ENOSAD, 2004) gururlu kurucu üyesi olan firmamız, proses kontrol ve otomasyon sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biridir.

Ayrıca grup firmamız EGE ENDÜSTRİYEL KONTROL ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş.  İzmir Serbest Bölgesi’nde endüstriyel kontrol vanaları tasarımı, üretimi ve yurtiçi / yurtdışı satışı konularında faaliyet göstermektedir.

Firmamız 1999 yılından bu yana özellikle enerji santralları, kimya / petrokimya tesisleri, petrol / gaz sektörü, çelik fabrikaları, maden işleme tesisleri ve diğer proses sanayileri ile makine / tesis otomasyonu için PN16…PN700 (ANSI150…ANSI4500) basınç sınıfları arasında, yüksek performanslı glob tip kontrol vanaları temin etmekte olup ülkemizde bu ürün aralığında üretim yapan, ürünlerini %70 oranında ihracat pazarlarına sunan yegane yerli sermayeli kuruluştur.

Firmamız TÜV gözetiminde ISO 9001:2015 sertifikasını haiz olup ürünlerimiz PED/2014/68 EU basınçlı kaplar direktifine göre üretilmekte ve etiketlenmektedir.